Małopolska Organizacja Turystyczna ma zaszczyt zaprosić na koncert w ramach Festiwalu „Muzyka Zaklęta w Drewnie”, który odbędzie się 17 sierpnia 2014 r. Szczegóły w załączniku.

Wystąpi:
Clave Duo – duet klawesynowy

W składzie:
Joanna Solecka
Anna Huszczo

W programie:
PIÓRKIEM I DŹWIĘKIEM

Duet klawesynowy CLAVE DUO:
Anna Huszczo, Joanna Solecka
Dwie odmienne osobowości muzyczne – rywalizacja czy wzajemne uzupełnianie się…?
ClaveDuo to dość unikalna formacja, pozwalająca słuchaczom odkryć wyjątkowy świat instrumentów z rodziny klawesynu. Dźwięk raz pełen wigoru, innym razem miękko naśladujący lutnię oraz kontrasty barwowe rejestrów tworzą fascynujący klimat brzmieniowy muzyki epoki baroku. Trzon repertuaru zespołu to muzyka XVII i XVIII wieku, czyli utwory takich kompozytorów, jak m.in. J. S. Bach, C. Ph. E. Bach, G. F. Handel, Fr. Couperin, G. Le Roux. Wielbiciele muzyki współczesnej również mogą liczyć na coś dla siebie – wiek XX i XXI docenił walory barokowego instrumentu. Z tego repertuaru ClaveDuo prezentuje kompozycje m.in. E. McLean’a, D. Koomans’a oraz D. Rudnickiego.

Anna Huszczo – klawesyn/szpinet. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie klawesynu prof. Elżbiety Stefańskiej. Studia muzyczne kontynuowała również w Krakowskiej Akademii Muzycznej (studia podyplomowe), klasa prof. Magdaleny Myczki. Umiejętności muzyczne doskonaliła podczas licznych kursów w kraju i za granicą, m.in. u: Collina Tillneya, Leszka Kędrackiego, Keneetha Weissa, Lilianny Stawarz, Terese de Geje, Elżbiety Chojnackiej. Współpracuje z Krakowską Operą Kameralną, Operą Bałtycką, Radomską Orkiestrą Kameralną oraz Capellą Gedanensis.

Joanna Solecka – studia odbyła w Akademii Muzycznej w Krakowie na kierunkach Fortepian, Teoria Muzyki oraz Klawesyn. Po ukończeniu klasy klawesynu u prof. E. Stefańskiej uczestniczyła w wielu kursach interpretacji muzyki dawnej. Występuje na festiwalach i koncertach w kraju oraz za granicą, wykonując muzykę kameralną i utwory solowe. Współpracuje m.in. z Zespołem Muzyki Dawnej INTRADA i Baletem Dworski CRACOVIA DANZA. Dla radia RMF Classic dokonała nagrania serii audycji o fortepianie w ramach cyklu „Co jest grane”. Prowadzi działalność dydaktyczną w zakresie instrumentalistki i teorii muzyki w krakowskich szkołach muzycznych.

Program:

  1. Johann Ludwig Krebs - Koncert na dwa klawesyny a-moll
  2. Allegro
  3. Affettuoso
  4. Allegro
  5. Luigi Cherubini - Fandango z Kwintetu gitarowego nr IV G 448 aranżacja A.Staier
  6. Edwin McLean - Sonata for two harpsichords (1992)
  7. Passacaglia a la Tango
  8. Moderately
  9. Modaretely fast

pdfClaveDuo - ulotka

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Aktualności

ZAPROSZENIE

16.11.2023

Na wykład ks. profesora Krzysztofa KOŚCIELNIAKA wykładowcę akademickiego kontynuującego cykl wykładów w tematyce „Islam a Chrześcijaństwo – Historia i Teraźniejszość"

CZYTAJ WIĘCEJ